windows_new

Posuvné systémy LOMAX

Příroda na dosah
posuvně zdvižný portál

Posuvné a skládací systémy jsou ideálním řešením na vyplnění velkých stavebních otvorů

Posuvné systémy LOMAX

Stručný popis posuvných systémů LOMAX

Posuvné a skládací systémy jsou ideálním řešením na vyplnění velkých stavebních otvorů, u kterých má zákazník představu velkého optického propojení interiéru s exteriérem. Mezi největší výhody patří široké průchody, šetření prostoru v místnosti při manipulaci a nenahraditelný pocit fantastického výhledu. V dnešní době neustále stoupá obliba těchto prvků nejen mezi architekty u nových staveb, ale i mezi lidmi, kteří si přetváří znovu svůj domov do moderního prosvětleného a provzdušněného stylu.

Barevné provedení oken a dveří

Barevné programy jednotlivých profilů se liší. Přesné informace poskytne vždy technický poradce při konzultaci se zákazníkem.

RAL základní vzorník

RAL rozšířené vzorníky

Imitace dřeva

Kování a bezpečnostní prvky

Inteligentní a inovativní řešení v oblasti kování je obchodní značka Winkhaus Technik. Firma je evropskou jedničkou v řídících a hlídacích systémech na oknech a fasádách. Výrobní program se dělí na otevíravě-sklopné okenní kování, otevíravé okenní kování a okenní kování posuvné. Dále dadáváme také kování MACO a GU.

Kování na okna a dveře

Kliky na okna a balkónové dveře

Bezpečnostní kliky

Bezpečnostní klika HOPPE Secustic snižuje riziko vloupání do objektu z exteriéru. Secustická funkce znamená, že při pokusu o posunutí uzavíracích dílů kování (je známo vícero případů, kdy páčidlem nebo jiným kovovým předmětem zasunutým za rám okna, lze kováním pohnout), secustická klika zablokuje kování zatlačením aretačních prvků kliky a kování pak není možné uvolnit z bezpečnostních uzávěrů.

Doplňky a příslušenství

Venkovní parapety

Námi dodávané venkovní tažené hliníkové parapety snesou veškeré nároky kladené na tento výrobek. Jako výchozí surovina pro výrobu je použita slitina AlMgSi5. Po protlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem. Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky. Pro dokonalé "zapadnutí" do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch je proti mechanickému poškození při montáži opatřen plastovou folií. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných než základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

Vnitřní parapety

DTD (laminát) - DTD parapetní desky EGGER jsou vyrobeny výhradně z vlhkuodolné dřevotřísky s označením V100.
PVC (renolit) - plastový parapet v libovolné barvě Vašich oken.
PVC (folie) - pro výrobu PVC parapetů se používají výhradně recyklované komponenty opatřené ochr. fólií.

Žaluzie

Venkovní žaluzie

Sítě proti hmyzu

Předokenní rolety

Profesionální montáž

Součástí procesu přípravy a osazení otvorových výplní je potřeba vzít v úvahu parametry jako jsou, účinky dešťové vody, zatížení větrem a hlukem, zamezení vzniku kondenzátu v oblasti spáry, chemická neutralita materiálů, teplotní roztažnosti materiálů, proveditelnost, tvar detailu a stav konstrukcí, což platí zejména u rekonstrukcí.

Základním principem je vytvoření takové spáry, která bude tepelně a zvukově izolační po 365 dní v roce a zároveň použité materiály umožní snadnou dilataci spáry a pevné ukotvení okenní konstrukce do ostění. Hlavním předpokladem kvalitního zabudování otvorové výplně je řádné zaměření stavebního otvoru.

Montáž vnitřní parofólie

Detail parofólie

Montáž venkovní parofólie

Stejně jako se zvyšují nároky na kvalitu a vlastnosti oken, zvyšují se i nároky na jejich montáž a s tím přímo související ošetření připojovací spáry. U výrobků montovaných zejména na nízkoenergetické a pasivní domy svým zákazníkům firma LOMAX silně doporučuje použití komprimačních a parotěsných pásek. PUR pěna vytěsňující prostor mezi rámem a ostěním je tak dokonale chráněna před vlhkostí zdiva i před náhodným zatékáním dešťové vody mezi rám a špaletu okna. Životnost a vlastnosti připojení se tím výrazně násobí a podstatná je i prevence proti plísním.

Montáž oken s parofóliemi

  • Tepelná a akustická izolace (PUR pěna)
  • Venkovní úprava špalety - zateplení a ext. omítka
  • Vnitřní úprava špalety - interiérová omítka
  • Venkovní ochrana spáry - paropropustná textilní páska
  • Vnitřní ochrana spáry - parozábranová textilní páska