windows_new

Plastová okna - Softline 70 AD

Klasika za rozumnou
cenu

Klasický systém ověřený dobou snadno udržovatelný díky homogennímu povrchu.

Plastová okna - Softline 70 AD

Stručný popis plastových oken Softline 70 AD

Pětikomorový profil VEKA Softline 70 AD je přímým nástupcem osvědčených tříkomorových systémů VEKA Softline, ze kterých čerpá dlouholeté zkušenosti a využívá je jako základ pro profil, který je na trhu jedničkou již dlouhou řadu let. Vysoká kvalita ověřeného systému Softline nabízí vynikající poměr ceny a kvality. Použití silně dimenzovaných výztuh zaručuje vynikající tuhost profilů a skvělou základnu pro pevné uchycení šroubů kování.

Stavební hloubka rámu: 70 mm 
Stavební hloubka křídla: 70 mm

Výhody profilu VEKA Softline 70 AD

Plastová okna jsou výrobkem s dlouhým životním cyklem. Životnost je mnohdy 30 a více let, a jejich výměna je spojena s určitými stavebními úpravami. U takovéto investice nemůže být řeč o jakýchkoliv chybách či opravách. Je zapotřebí vybrat jednou, a dobře. Avšak výběr kvalitního plastového okna, které by splňovalo požadovaná kritéria, je obtížným dokonce i pro odborníky. Investor se na trhu setkává s mnoha zavádějícími, nepřesnými nebo nesrovnavatelnými informacemi o přednostech nebo naopak negativech různých systémů. Jejich značná část má charakter čistě marketingový, a zákazníka, který se neorientuje v dané problematice, spíše zmate. Jak si tedy v takové situaci poradit?

Existuje jeden rychlý a jistý způsob tzv. "oddělení zrna od plev": stačí vybrat výrobce okenních profilů, jehož všechny systémy jsou zařazeny na základě výzkumu renomovaného vědeckého institutu a v souladu s normou PN-EN 12608 do nejvyšší třídy "A".

 • profil třídy A = 3 mm síla stěny
 • dvě dorazová těsnění
 • "teplý" plastový distanční rámeček, možnost osazení trojsklem
 • plastový 5-komorový profil
 • celoobvodové kování MACO s bezpečnostími prvky ve standardu

Technické parametry profilu VEKA Softline 70 AD

 • 5-komorový PVC profil
 • profil třídy A = 3 mm síla stěny, nerecyklovaný profil
 • dvě dorazová těsnění
 • "teplý" plastový distanční rámeček, možnost osazení trojsklem
 • celoobvodové kování D-U s bezpečnostími prvky ve standardu
 • zasklení dvojsklem 24 mm i trojsklem 36 mm
 • systém ověřený 15-ti lety praxe
 • vysoká odolnost proti UV záření, snadná údržba, dlouhá životnost
 • bezpečnostní klika HOPPE Secustic

Stavební hloubka rámu: 70 mm
Stavební hloubka křídla: 70 mm

Barevné provedení oken a dveří

Barevné programy jednotlivých profilů se liší. Přesné informace poskytne vždy technický poradce při konzultaci se zákazníkem.

Vzorník VEKA

Imitace dřeva

Kování a bezpečnostní prvky

Inteligentní a inovativní řešení v oblasti kování je obchodní značka Winkhaus Technik. Firma je evropskou jedničkou v řídících a hlídacích systémech na oknech a fasádách. Výrobní program se dělí na otevíravě-sklopné okenní kování, otevíravé okenní kování a okenní kování posuvné. Dále dadáváme také kování MACO a GU

Kování na okna a dveře

Kliky na okna a balkónové dveře

Bezpečnostní kliky

Bezpečnostní klika HOPPE Secustic snižuje riziko vloupání do objektu z exteriéru. Secustická funkce znamená, že při pokusu o posunutí uzavíracích dílů kování (je známo vícero případů, kdy páčidlem nebo jiným kovovým předmětem zasunutým za rám okna, lze kováním pohnout), secustická klika zablokuje kování zatlačením aretačních prvků kliky a kování pak není možné uvolnit z bezpečnostních uzávěrů.

Doplňky a příslušenství

6732-prislusenstvi_parapety_venkovni
6732-prislusenstvi_parapety_venkovni

Venkovní parapety

Námi dodávané venkovní tažené hliníkové parapety snesou veškeré nároky kladené na tento výrobek. Jako výchozí surovina pro výrobu je použita slitina AlMgSi5. Po protlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem. Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky. Pro dokonalé "zapadnutí" do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch je proti mechanickému poškození při montáži opatřen plastovou folií. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných než základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

6731-prislusenstvi_parapety_vnitrni
6731-prislusenstvi_parapety_vnitrni

Vnitřní parapety

DTD (laminát) - DTD parapetní desky EGGER jsou vyrobeny výhradně z vlhkuodolné dřevotřísky s označením V100.
PVC (renolit) - plastový parapet v libovolné barvě Vašich oken.
PVC (folie) - pro výrobu PVC parapetů se používají výhradně recyklované komponenty opatřené ochr. fólií.

6751-prislusenstvi_rolety
6751-prislusenstvi_rolety

Předokenní rolety

6729-prislusenstvi_site
6729-prislusenstvi_site

Sítě proti hmyzu

6728-prislusenstvi_zaluzie_venkovni
6728-prislusenstvi_zaluzie_venkovni

Venkovní žaluzie

Profesionální montáž

Součástí procesu přípravy a osazení otvorových výplní je potřeba vzít v úvahu parametry jako jsou, účinky dešťové vody, zatížení větrem a hlukem, zamezení vzniku kondenzátu v oblasti spáry, chemická neutralita materiálů, teplotní roztažnosti materiálů, proveditelnost, tvar detailu a stav konstrukcí, což platí zejména u rekonstrukcí.

Základním principem je vytvoření takové spáry, která bude tepelně a zvukově izolační po 365 dní v roce a zároveň použité materiály umožní snadnou dilataci spáry a pevné ukotvení okenní konstrukce do ostění. Hlavním předpokladem kvalitního zabudování otvorové výplně je řádné zaměření stavebního otvoru.

Montáž vnitřní parofólie

Detail parofólie

Montáž venkovní parofólie

Stejně jako se zvyšují nároky na kvalitu a vlastnosti oken, zvyšují se i nároky na jejich montáž a s tím přímo související ošetření připojovací spáry. U výrobků montovaných zejména na nízkoenergetické a pasivní domy svým zákazníkům firma LOMAX silně doporučuje použití komprimačních a parotěsných pásek. PUR pěna vytěsňující prostor mezi rámem a ostěním je tak dokonale chráněna před vlhkostí zdiva i před náhodným zatékáním dešťové vody mezi rám a špaletu okna. Životnost a vlastnosti připojení se tím výrazně násobí a podstatná je i prevence proti plísním.

Montáž oken s parofóliemi

 • Tepelná a akustická izolace (PUR pěna)
 • Venkovní úprava špalety - zateplení a ext. omítka
 • Vnitřní úprava špalety - interiérová omítka
 • Venkovní ochrana spáry - paropropustná textilní páska
 • Vnitřní ochrana spáry - parozábranová textilní páska